[Latest News][6]

Ana Sayfa
Araştırma
Hakkımda
Kitap Önerisi
Yazılar

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI ÜZERİNE ARAŞTIRMA

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI ÜZERİNE ARAŞTIRMA


  Bilirsiniz ki siyasetçileri çok severim(!) İşte bu yüzden de burada size seçim öncesi adaylarla ilgili bir kaç şeye değineceğim. He belki söylediklerime kızabilirsiniz, kırılabilirsiniz yada sizi düşündürebilir. Fakat siyasetçilerin arkasından bir taraftarlık yapmak saçmalıktır. Çünkü siyasetçiye güvenmek aptallıktır.
Sizlere bu yazımda aşağıdaki alt başlıkları anlatacağım.
  • Muharrem İnce
  • Recep Tayyip Erdoğan
  • Meral Akşener
  • Temel Karamollaoğlu
Bu adayları yazarken içinde pek çok da konuya değineyeceğim. Lütfen sabırla okuyun pişman olmayacaksınız.

Muharrem İnce

   Şimdilerde kendisi pek şov yapıyor. Aynı diğer adaylar gibi fakat azıcık geçmişini karıştırmak gerekir. Ve size bi video linki koyacağım aşağıya. O video da türban hakkında kendisiyle çelişkisi var. Video Ak Parti yanlısı bir gazetenin kanalından fakat videonun son kısmındaki İnce'nin başörtüsü hakkındaki konuşması tamamen gerçek!


İşte video bu. Videodur, sahtedir demeyin gerçek. Ayrıca şu aralar kendini köylü/halktan göstermesi sizce ne kadar samimi bilemem ama bence hiç samimi değil!

Recep Tayyip Erdoğan

 
Ooo burada mevzu büyük fakat kısaca anlatacağım. Son zamanlarda çok fazla gaf yapmaya başladı. Sanırım ya kaybedeceğini ön gördü yada eski reklamcısı Erol Olçok'un yerini kimse dolduramadı ki böyle bocalıyor. Zaten en son projesini duymuşsunuzdur. He aynen şu "Millet Kıraathanesi" projesi. Neymiş efendim bedava kek, bedava internet verilecekmiş. Ye iç yat. Sıfır üretim olsun. Hepimiz batalım. Müthiş proje gerçekten tebrikler. Bunca süre iktidar olmak yetmeli artık ona. Yazık Aziz Yıldırım'la aynı sonu paylaşacak gibi duruyor. Fakat eğer seçimi kaybederse bu hükümetin yaptıklarının altı eşelenip ve çıkanlar başlarına bela olabilir. Bunu onlar gayet iyi biliyor artık. Ve ben bu sene bunlar yüzünden okullar açılınca değişen sınav sistemiyle çok bocaladım. 1 milyon öğrencinin hakkına girdiniz kusura bakmayın!

Meral Akşener

Kendisi benim fikrime göre cesareti ve atılganlığıyla kadınlara örnek olması gereken bir modeldir. Cumhuriyet ve Anadolu kadını. Fakat Türkiye Cumhurbaşkanı olmak için daha yeterli bir düzeyde değil. Başkanlık sistemine geçiyor olmasak yap başbakan çıldırtsın ortalığı. İkinci tura bence kalamaz. Ama bence topluma güzel örnek olan bir ablamız.
Medya ona çok sert bir sansür uyguluyor. Gün içerisinde çok nadiren görüyoruz onu. Fakat sanki biraz da kendi düşüncelerini pek iyi anlatamıyor. Konuşmasını kim yazıyorsan bu konuşmalar onun üslubuna göre değil!

Temel Karamollaoğlu

Bu adam bana göre tamamen ofsayt. Neden diye soracaksınız hemen ilk mevzuyla cevap veriyorum. Bu adamın eşi İngiliz! Eşine lafımız yok, olamazda. Fakat eşi İngiliz olan birinin Cumhurbaşkanı olması pek tutarlı olmaz. Olsa da sonumuz Hun'ların evlendiği Çinlilerin yaptığı olaylar gibi olur. O da tehlikeli...
İkinci meseleye gelecek olursak; bu adam Sivas olayları zamanında belediye başkanıydı. Ve bu konuyla ilgili size çok gereksiz bir video bırakmak zorundayım kusura bakamayın.
Adayımız kişilerin cayır yanması veya dumandan boğulmasıyla ilgileniyor hâlâ. Unutmamak lâzımdır ki kendi partisi Ak Parti ile aynı kökten gelmektedir.

Evet dostlarım. Bu seferlik sizleri gerekli olan bir konuda kendimce bilgilendirmek istedim. Bu mevzu çok uzar fakat sıkılırsınız diye hemen kısaca değinmek istedim. Siz siz olun siyasetçilere inanmayın. Diğer adaylar neden yok derseniz de cevabım sadece "gerek duymadım" olacaktır. Lütfen yazıyı okuduktan sonra mutlaka yazının altına yorum yapmayı unutmayın.

Özgür 'Kurucan

Hergün sizin için daha güzel içerikler oluşturmak için çalışıyoruz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Start typing and press Enter to search