KONSANTRASYON EŞİĞİ

KONSANTRASYON EŞİĞİ NEDİR?

Konsantrasyon eşiği, en üst seviyede konsantre olup odaklandığımız duruma denir. Bu herkeste değişiklik gösterebilir. Çünkü herkesin okuma mazisi farklıdır ve okuma mazisi bu durumu temelden etkiler.Örneğin; büyüt fikir kitapları okuyanlar ve magazinel dergiler okuyanlar arasında konsantrasyon eşiği arasından ciddi farklar vardır.


KONSANTRASYON EŞİĞİNİ BELİRLEMEKKonsantrasyon eşiğinizi belirlemek için çok basit bir yol var aslında. Şu anda en yakınınızda olan ve okumak zorunda olduğunuz bir kitabı alın, ve sürenizi başlatıp okumaya başlayın. Dikkatiniz hemen dağıldığında sürenizi durdurun.

KONSANTRASYON EŞİĞİNİ ARTTIRMAKKonsantrasyon eşiğinizi arttırmak, bir durum içindeyken daha yoğun zihinsel aktiviteler sergilemenize neden olacaktır. Bu eşiği arttırmanın tek bir yolu vardır.


  • Büyük fikir kitapları yada yoğun soyut düşünce içeren kitapları günde en az 10 dakika da olsa mutlaka okumanız.

Bu yöntem aslında konsantre olmak için ne yapmalı sorusuna da az olsa da cevap verecek niteliktedir. Konsantrasyon eşiğinizi arttırdığınızda konsantre olmak için ne yapmalı diye araştırmanıza gerek kalmayacak. Artık daha kolay ve daha uzun konsantre olabileceksiniz. 

Bu yönetemi kullanarak dikkat eksikliği ilaçlarına gerek kalmadan sorunun büyük kısmını halledebilirsiniz. İlaçlar bedensel etki yarattığı için ben çok doğru bulmuyorum.

Yorumlar