MUTLULUK  NEDİR?

Bence hayattan beklentilerimizin karşılanması sonucu oluşan tatmin duygularının getirdiği durumdur mutluluk. Hayattan beklentilerimiz ve ona bakış açımız mutluluğumuzu etkili bir biçimde etkiliyor.


                                        
NEDEN MUTLU OLAMIYORUZ?

Bu sorunu basitçe adımda ele alacağız.

1)YANLIŞ ŞEYLERE DEĞER VERİYORUZ!


Mutlu yaşamak istiyorsanız hayatınızı olaylara ve kişilere değil bir amaca bağlayın.
Demiş Einstein. Bizler hayatımıza bir hedef koysak ve amacımıza bağlansak da amacımıza yürüdüğümüz yolda insanların söyledikleri ve bize karşı takındıkları tavırları ile çok fazla ilgileniyoruz. Bunlarla ilgilenirken amacımızdan sapıyoruz ve hayata karşı beklentilerimiz karşılanmamış oluyor.

2)SABIRSIZ TIRTIL UÇAMAZ!

Amacımıza ilerlerken eleştirilerden ve aşağılanmaktan sıkıldığımız için hemen beklentilerimizin karşılığını almak istiyoruz. Bu olmadığında hemen sabırsızlanıyoruz. Ve koyduğumuz hedefi listemizden siliyoruz.

3) MUTLU OLDUĞUN ŞEYİ YAP

Eğer mutlu olduğun mesleği yapamıyorsan mutsuz olmana gerek yok. Öncelikle elindeki işi sevmekle başlamalı, mesleğini en iyi şekilde icra etmelisin. Daha sonra seni mutlu eden işe hobi olarak başlamalısın. Unutmayın!
Hobi abartılmadıkça hobi değildir.
Demişler. Hobini yapabildiğin en üst seviyeye getir. Ve artık bu hobini sadece kendin için yapma, başkaları için de yap ve para kazan. Bu seni çok mutlu edecek eminim. Miktar az olsa bile milyarlık mutluluk yaşayacaksın.

İşte bu benim modern mutluluk formülüm...

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.