DOLAR NEDEN YÜKSELİR

Dolar Neden Yükselir? 


    Son zamanlarda ABD doları sürekli yükselişte. Ve ülkemizi zor durumda bırakıyor. Dolar çok can alıyor. Ama peki neden? merak ediyor musun? Size bunları 2 dakikalık bir yazı içinde kısa ve anlaşılır bir şekilde anlatacağım. Eğer uzun olarak okumak isterseniz yorum olarak belirtmeniz yeterlidir.

   Dolar devletlerin, hükümetlerin ve siyasetçilerin başına sürekli dert açıyor. Bu siyasetçilerden biri de eski ABD başkanı John F. Kennedy olmakta. Kendisinin öldürülme sebebi tamamen bununla âlâkalıdır. Öldürülmesiyle ilgiyli size iki madde sunacağım bunlardan biri doların neden bu kadar yükseldiğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Diğer yazılardan farklı olarak video olarak da medya bulunacak bu yazımda. Neyse devam edeyim. 

   Kendisi 22 Kasım 1963 Cuma günü Texas, Dallas'ta  saat 12.30 da öldürüldü. İlk kurşunla ensesinden vurulan başkanın ikinci kurşun kafasına isabet ettiğinde ise iş tamamen bitti.
Aşağıdaki video kayıtların renklendirilmiş halidir. (Not: Silah ikinci ateşi 5.6 saniye içinde yapmıştı ve bu o tip silah için  nişan alınmadan atış yapılabilecek bile bir silah değildi.) Peki Neden Öldürüldü?

Birinci Teori:


     Kennedy İsrail'in nükleer programına karşı çıkmış ve desteklerin geri çekilmesini istemiştir. İsrail dolayısıyla Yahudi iş adamlarının da zarar görmesi muhtemel olan bu karardan kısa bir süre sonra başkan öldürülmüştür. Bu gayet açık seçik ortada gibi gözükse de asıl olay birinci teori için daha derinde. Kennedy'den sonra başkanın görevine devam edem  başkan yardımcı L. B. Johnson gerek verdiği kararlar, gerekse yaptıkları ile ABD'ye tam bir siyasi darbe olmuştur.İkinci Teori:


       ABD dolarını ABD Merkez Bankası(FED) basar fakat bizim ülkemizdeki gibi devlete ait bir merkez bankası değildir bu. Ve bir kaç adet merkez bankası bulunmakta. Sahipleri ise şu şekilde;
  • Rockfeller Ailesi
  • Goldman Ailesi
  • Lehman Ailesi
  • Kuhn Loebs Ailesi
  • Rothschild Ailesi
  • Warburg Ailesi
  • Lazarda Ailesi
  • Moses Ailesi
Bu aileler dolar basımında etkili olan topluluktur. Fakat Kennedy doların bu ailelerden alınıp devlet tarafından basılmasını istemişti. Bunu dedikten kısa sonra da suikast gerçekleşti.

Peki Dolar Neden Yükseliyor?

     1 dolarlık banknotlar 30 cent'e üretiliyor ve devlete 70 cent kârla satılıyor. Bu dolarlar tek bir el tarafından topluca alınıp satılıyor. Ve ülkelerde değişik ellerden piyasaya daha yüksek fiyatlardan geri dönüyor. Bu kârlı döngüden sonra tekrar aynı çark sürekli olarak devam ettiriliyor. 30 cent'e üretilmiş dolar tanesi 2 dolar veya daha üzeri miktara ellerine geri dönüyor. Yani anlayacağınız para bile parayla satılıyor.

Yorumlar