Ah Sosyal Medya

Ah Sosyal Medya


Son yıllarda sosyal medya kullanımı arttı ve bununla beraber insanlar, gittikleri yerler, yedikleri yemekler, kurdukları ilişkiler de dahil olmak üzere nice şeylerini internet üzerinden paylaşmaya başladı. İlk başlarda yaptıkları şeyleri paylaşan bu insanlar şimdilerde paylaşmak için bir şeyler yapar oldu. Yakın zamanlarda ise bu sosyal medya silsilesine katılan yeni üyeler var; Kitaplar.
Toplumun her kesimi şimdilerde kitap okumanın faydalarından bahsediyor. "Ne olursan ol, gel!" sözü dahilince "Ne okursan oku, gel!" mottosunu benimsemiş durumdalar. Okuma oranı düşük olan ülkemizde her ne kadar bu fikir duyan kulakları şenlendirse de işler hiç bu kadar masumane değil. Okumanız gerektiği gibi ne okuduğunuzda bir hayli önemli. Hele de popülarite ve sosyal medyadan haberdar olma yaşı bu kadar düşmüşken, toplumumuzun ve gençlerimizin ne okuduğu bir hayli önemli.
Ne acıdır ki artık kitapların satılma oranları bile reklamının ne kadar iyi ve çok yapıldığıyla alakalı. Önceden reklamın iyisi kötüsü olmaz derdik şimdi ise bu tamamen değişip şu hale büründü; Reklamı iyi yapılan bir şey asla kötü olmaz. Bununla beraber tüketim çılgınlığımıza kitapları da dahil ettiğimize göre artık işin masumane olmayan boyutuna gelelim.
Bu bölümde kitp okuma kültürü olmayan insanlar, çocuklar ve gençleri aynı kategoride değerlendireceğim. Toplumun bu kesimin kiralık yazarlara kaptırdık geçmiş ola!
Ne demektir bu kiralık yazar tabiri; kalemi biraz çalışan ve toplumun bu kesiminden en az birini uyuşturacak bir anlatımı olan kendi fikirlerine değilde yayınevlerine çalışan yazarlardır. Her ne kadar samimi bir samimiyetsizlikleri olsa da kimse bu yazarlara kira ödemekten vazgeçmiyor. Okunduğunda size bir yığın kaybedilmiş zamandan başka bir şey armağan etmeyen bu kitaplar artık her yerdeler. Kimsenin fikrini beyan etmesine lafımız yok yanlış anlaşılmasın. Ortada beyan edilecek bir fikir varsa ve bu birilerine kiralanmadan yapılıyorsa paşa paşa alır okuruz.
Okuyun, öğrenin en başta da ne okumanız gerektiğini öğrenin. 

Yorumlar