İKNA TEKNİKLERİ #2 | GÜVEN SAĞLAMA

İKNA TEKNİKLERİ #2 | GÜVEN SAĞLAMA


  İkna teknikleri #1 yazısını yazdığımdan beri ikinci yazıyı isteyen çok oldu. Ben de sizin için yazıyı hazırladım. Sizin için teknikleri kısaca yazacağım.

Kusurları İtiraf

Zayıflıklarımızı karşı tarafa itiraf etmek karşı tarafta size karşı güven oluşturur bu teknik ilk filozoflardan beri uygulanmaktadır. Özellikle günümüzde insanların birbirlerine güvenleri kalmamışken bu hareket size karşı büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Paylaşma

Potansiyel sorunlarından birinin çözümüne yardımcı olarak hedefinize duyduğunuz güveni gösterin. Bu onun sizinle beraber başka unsurlara karşı savaşmasını sağlar.

Ortak Düşman

Hiçbirşey, insanları ortak bir düşman kadar birbirine bağlayamaz. O yüzden ortak bir düşman bulun. Ve artık ona karşı omuz omuza savaşın!

Saygı

Hedefinize saygı duyun ve onu sıkıca anlamaya çalışın. Onu izlerken övülecek davranışlarını tespit edin. Ve onu küçük küçük övün bu övme büyük mesafeler atlamanıza yardımcı olacak.

Şaşırtma

Hedefinizi inanılmaz bir iddia, bilgi yada bir konuyla şaşırtın. Bu şaşırtma bir davranış olabilir yerine göre. Özellikle kendinizi destekleyen uç örnekler anlatarak desteklerseniz size inanması çok fazla artacaktır.

Alçakgönüllülük Gücü

Önemli ve şaşırtıcı bir iddianızı uç örneklerle destekledikten sonra ise kendinizi alçak gönüllü gösterin. Karşınızdaki kişide yaratcağınız bu duygu dalgalanmaları hedefinizi sizin için çok kolay bir hedef haline getirecektir.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.