BİRAZ SIR VERELİM | 100.YAZI

BİRAZ SIR VERELİM | 100.YAZI


Ufak Bir Sır

Aslında bu blogda bildiğiniz gibi ben özgür adlı bir kişi olarak tek başıma yazı yazmıyorum. Burada ben kız arkadaşımla farklı yada karşıt görüşlerimizi beraber yazıyoruz. Birlikte birşeyler başarmaya çalışırken bize en büyük destek siz oldunuz. Ve artık sizin sayenizde ufak ufak gelir elde etmeye başladık. Bu gün bu 100. yazımızı okumaktasınız. Artık doğru birşey yaptığımıza eminiz. Çünkü biz bu işe 2 kişi olarak başladık ama artık her gün binlerce kişi bizim yazdıklarımızı okuyor. Her gün binlerce kişiye birşey anlatmak yada onlara bir dokunuş yapmak gerçekten çok mutluluk verici. Karşıt görüşlerimizi bu blogda topladık. Beraber bir şeyler başarmaya bu blogda başladık. Bazı günlerde birbirimizle konuşamadan sadece bu blog için çalıştık. Ama blog ilerledikçe daha çok mutlu olduk. Size bir şeyler katmaya çalışırken aslında bizde sizden çok şey öğrendik. Her şey için teşekkür ederiz, ve lütfen bizim blogumuzu sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bize destek olun.

Ne Yaptık Biz

Burada blog dünyasına biraz farklılık getirmeye çalıştık. Günümüzde en çok tüketilen içerik video olmasına rağmen bunu yazarak yapmayı istedik. Çünkü söz uçar yazı kalır dedik. Standart bir blogdan yada sadece bir konu üzerine yoğunlaşıp sürekli aynı anıyı anlatan yaşlılar gibi olmak istemedik. Konseptler belirledik. Hatta matematik formüllerinin çıkış hikayelerini bile sizin için konsept haline getirdik. Çoğul bir kitle oluşturmak istedik. Ve siz buna gerçekten yardımcı oldunuz. Bu son 30 gün içinde 60 bin okunma aldık ve bu giderek artmakta. Peki ne gibi konseptler yaptık.

  • İslam'ın Masonları
  • İkna Teknikleri
  • Diktatörler Serisi
  • Matematiği Bir De Böyle Öğrenin
  • Liderlerin Beden Dili
  • Kitap Önerileri 
  • Dinler Tarihi Araştırmaları
  • Deneme Yazıları
  • Anekdotlar Serisi
Tabii ki yazılarımız sadece bu konseptler içinde sınırlı değil. Biz neyi merak edip öğrenirsek aynı şekilde size de size de anlatıyoruz.

Neden Mavi Bir Bulut?


En yakınımdaki insanlar bile bana bu soruyu defalarca sordu. Neden mavi bir bulut? Bunu size iki kısımdan yani bir bulutun öneminden bir de mavinin öneminden anlatabilirim. En son olarak da 3 çizgiyi anlatacağım.

Neden Mavi?

Gece karanlıktır gökyüzü ama maviliğinden bir şey kaybetmez sadece onun maviliğini ortaya çıkarmak için biraz beyaz ışık yeterlidir. Bizim için gecedeki beyaz ışık yanlışlar ve yalan ortasındaki doğru söz yani bilgidir. Üstelik Hz. Muhammed mutlu olduğu zamanlar toprağa, üzgün olduğu zamanlar gökyüzüne bakarmış. Biz sizin üzgün zamanlarınızda bile içinizi ferahlatacak bir gökyüzü olmak istedik internette. 

Neden Bulut?

Eskilerin tabiriyle bulut rahmettir. Yeri gelir gelir en kurak toprağa can verip diriltir, yeri gelir sizi Güneş'ten korur. Öyle önemlidir ki doğru haliyle Hristiyan olan bir Papaz Hz.Muhammed'in peygamber olacağını üzerindeki buluttan anlamış. Bulutlara yön veren rüzgardır. Gideceği yere rüzgar karar verir. İşte bulutun üzerindeki 3 beyaz çizgi bizi yöneten 3 rüzgardır. Birincisi iyi olmaktır. İkincisi ahlaklı olmaktır. Üçüncüsü ise merak etmektir. 

Yorumlar